Rekonstrukcja twarzy człowieka neandertalskiego.
Rekonstrukcja twarzy pierwszej niemieckiej ofiary uchodźców z Afryki

Wpis pierwszy w sposób oczywisty jednostronnie sformatowany pod uchodźców. No ale skoro cały znany nam świat się pod nich sformatował, nie może być inaczej. Uchodźcy chcą dotrzeć do Niemiec, bo jak wiadomo już od wybuchu drugiej wojny światowej każdy chce w Niemczech pracować. Niemcy jednak przestali całą sytuację ogarniać również mentalnie. Dlatego oczekują, że w ramach Unii Europejskiej mogą liczyć na naszą solidarność. A przecież Polak wie, że Solidarność miała wąsy i skończyła się na przyjaźni z jakąś Magdalenką. Niemcy o tym nie wiedzą i się dziwią, pisząc coś o polskich bohaterach. A przecież dla Polaka jest oczywiste. że bohater to człowiek, który przede wszystkim przestał go irytować, umierając.

Tymczasem nasza rola w rozwiązywaniu problemu uchodźców miałaby polegać na tym, żeby ich wyłapywać i zamykać w naszych – polskich obozach, których dzięki uprzejmości niemieckich inwestorów mamy jeszcze kilka. Zamiast się cieszyć z powodu szansy na udział w dochodowym przedsięwzięciu, marudzimy. Wiadomo – polnische Wirtschaft. Okazało się jednak, że po raz pierwszy od bitwy pod Wiedniem udało się nam znaleźć wspólników w narzekaniu. Na swój sposób skomentował to Gross, który sympatię Polaków utracił już dawno w sposób nieodwracalny, więc może być szczery. Okazuje się, że sympatię Polaków utraciły również kelnerki. Może więc warto poważnie potraktować pomysł ASZdziennika i zyskać nietykalność przebierając się za embrion? Niestety chyba dyskwalifikują mnie moje gabaryty.

Okazuje się jednak, że z tego chaosu można wyłowić sukcesy. Najważniejszy przychodzi jak zawsze razem ze Słońcem – w Rosji padają banki. Sukces to podwójny, bo nie dość, że banki to jeszcze rosyjskie. Chociaż wschód właściwie już mamy u siebie. A w każdym razie politycy traktują nas ze wschodnim przytupem. PO postanowiła zlikwidować składki na ZUS i NFZ, obniżyć podatki i w ogóle wszystkim niezależnie od płci zrobić loda. Teraz PiS będzie musiał obiecać likwidację podatków w ogóle i zasiłek dla każdego. Wszystko wskazuje więc, że będzie nam się żyło jak Dudzie w Kołobrzegu. I wcale nie będziemy tyrać jak Majka, który zajął trzecie miejsce w trzecim najważniejszym wyścigu wieloetapowym świata. I jak to skomentował? Że jest zmęczony i niewyspany? Ja też jestem a się do gazety nie pcham.

Reklamy