superjaro
Superjaro – bohater każdego prawdziwego Polaka, udeżający prawą pięścią tęczową gwiazdę.

Okazało się, że Feniks ze Zgorzelca swoją mitologię tworzy już od dawna w celu oszukania naiwnych. Jakie społeczeństwo potrzebuje takich „bohaterów”? Może takie, które nie radzi sobie z wizytą muzułmanki na basenie? Albo takie, które wierzy w prowokację kogoś, kto w imię swojej walentynkowej miłości do IS i UPA chce zdemontować krzyż na Tarnicy? Na szczęście sami Ukraińcy znów są naszymi przyjaciółmi. Wystarczyło, że zablokowali kilka samochodów, usiłujących ominąć Polskę w toczącej się właśnie wojnie transportowej. A z Daesh sami zrobimy porządek. najpierw wyślemy nasze samoloty a później – superbohatera. Nie, nie będzie to Deadpool, który – jak w swoim języku informuje WP – „zmiażdżył 50 twarzy Greya„. Mamy przecież Superjaro. Oni naprawdę w to wierzą. I pewnie dzięki tej wierze PiS jest tak skuteczny. Skutecznie naznaczył lidera opozycji piętnem banksterstwa, jednocześnie do swojego rządu ściągając nie doradców i ekonomistów, ale wprost prezesów banków. No i co z tego? Ciemny lód kupuje i poparcie rośnie.

Są jednak na świecie ludzie, w których ludzie mają zupełnie inne problemy. I wcale nie jest im z tym łatwiej. W takim miejscach przeważnie już są Rosjanie. Nie inaczej jest w Syrii, którą Rosjanie nie chcą się z nikim dzielić. Najbardziej głucha na rosyjskie strachy jest oczywiście Turcja, która Syrię uważa za własne a nie rosyjskie podwórko. Działania Turcji wymierzone przeciwko Kurdom pokazują zresztą prawdziwą „siłę” NATO. Na świecie odbyły się oczywiście protesty… To znaczy w Stambule się odbyły. I oczywiście zostały rozpędzone.

Okazuje się jednak, że w obliczu nadchodzącego zejścia braci Castro coraz bardziej atrakcyjnym miejscem spotkań Wschodu z Zachodem jest już nie tylko Guantanamo, ale Kuba. To tam doszło do spotkania Franciszka i Cyryla. To tam chcą wrócić Rosjanie. I to tam postanowiono Amerykanom zwrócić rakietę, nie wystrzeliwując jej. Tak, to prawda – rakieta, wyposażona w zaawansowaną technologię dotarła na Kubę lotem cargo przez pomyłkę…

Ważniejsze są jednak wydarzenia w nauce. W nauce kościoła katolickiego na przykład. Okazało się, że homoseksualiści mogą kochać. Oczywiście pod warunkiem, że nie będą to osoby tej samej płci. Niemal (ale tylko niemal) równie ważnym przełomem jest potwierdzenie istnienia fal grawitacyjnych. Geniusze nie mogą jednak czuć się bezpiecznie. Polska policja zatrzymała właśnie konwojenta, który brawurowo ukradł 8 milionów. Tak kończą bohaterzy.

Reklamy